Sunflower Esenkent Çarşısı Hakkında

Esenkent'in tam kalbinde, bölgenin alışveriş ihtiyacını karşılamak ve ilçenin modern yüzüne katkı sağlamak amacıyla 2005 yılında Balkaya İnşaat tarafından tasarlanıp bölgenin hizmetine açılmıştır.

Sunflower Life Center AVM, mekan ve konum olarak Türkiye'nin önde gelen "Bölgesel Alışveriş Merkezi" olma özelliğini taşımaktadır…2019 Yılında çeşitli sebeplerden dolayı AVM statüsünden çıkılarak. Çarşı statüsüne geçmiştir. Sunflower Esenkent Çarşı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Sunflower Esenkent Çarşısında büyüklükleri 12 ila 420 m² arasında değişen mağazalarıyla, konukların bir alışveriş merkezinde aradıkları her şeyi eksiksiz olarak bulmaları mümkün. Onur Market, Şok Market, A-101 Marketleri ziyaretçilerimizin, günlük ihtiyaçlarını zengin seçeneklerle hızlı ve kolayca karşılıyor. 10 bin metrekare alandan oluşan, 200 araç kapasiteli açık otoparkı sayesinde park sorununu da ortadan kaldırarak daha hızlı alışveriş olanağı sağlıyor. 4 kattan oluşan Sunflower Çarşı; fast foodları restoranları, düğün salonu, kafeteryaları, çocuk oyun alanları, mescidi ve bir çok eğlenceli sosyal ve kültürel aktiviteleriyle misafirlerine benzersiz bir alışveriş ve eğlence deneyimi sunuyor.